سنگ صادراتی ایران

سنگ صادراتی ایران از محبوب ترین سنگ ها در تجارت جهانی است. در حوزه سنگ ایران دارای یک مزیت نسبی است اما متاسفانه با آن که ایران دارای 6000 واحد فراوری سنگ و حدود  600 تا 800 معدن فعال دارد صادرات سنگ ایران جز اولین ها در جهان نیست.

شاه کلید سنگ صادراتی ایران

سنگ صادراتی ایران از محبوب ترین سنگ ها در تجارت جهانی است. در حوزه سنگ ایران دارای یک مزیت نسبی است اما متاسفانه با آن که ایران دارای 6000 واحد فراوری سنگ و حدود  600 تا 800 معدن فعال دارد صادرات سنگ ایران جز اولین ها در جهان نیست.

در حوزه سنگ 3 نوع سنگ وجود دارد؛

  • سنگ بلوک
  • سنگ تایل
  • سنگ اسلب
  • سایر سنگ ها…

ابزارهای موفقیت برای صادرات سنگ باید 8p وجود داشته باشد که جز قوانین نانوشته هستند اما متخصصین سنگ صادراتی ایران آن ها را به عنوان اصولی برای صادرات موفق قبول دارند. در ادامه به این 8p اشاره خواهیم داشت.

point

پیدا کردن نقطه اتصال یکی از اصلی ترین اصول برای سنگ صادراتی و صادرات آن محسوب می شود. اما سوال اصلی این جا است که منظور از نقطه اتصال چیست؟ شما باید بتوانید در صورت امکان 3 نقطه اتصال پیدا کنید؛ نقطه اتصال به معدن، نقطه اتصال به کارخانه، نقطه اتصال به شرکت صادرات محور. شما باید بتوانید در این نقاط اتصال تمرکز را حفظ کنید.

How Travertine Tiles are Made | BuildDirect® Learning CenterLearning Center

photo

عکس خوب از سنگ های خود بگیرید. برخی از صادر کنندگان آن قدر درگیر صادرات می شوند که گرفتن عکس های خوب و با کیفیت از سنگ صادراتی خود را به کلی فراموش می‎کنند. عکس خوب چه کارایی برای صادرات شما دارد؟ عکس های خوب دو مزیت دارد؛ عکس ها باعث می شود شما تمرکز بالایی روی صادرات محصول داشته باشید و به جزئیات محصول آگاه شوید. مزیت دیگر این است که هر زمان مشتری خارجی از شما عکس بخواهد به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن می توانید آن ها را در اختیار مشتریان قرار دهید.

project

علاوه بر آن که خودتان از سنگ صادراتی موجود در کارخانه تان عکس می گیرید باید پروژه های مختلف را نیز مشاهده کنید. عکس های پروژه ها به شما دید گسترده ای در صنعتی که هستید می دهد. از طرف دیگر با دیدن عکس پروژه های مختلف ذائقه مشتری در بازار جهانی را متوجه می شوید.

Travertine - Euro Tile & Stone Euro Tile & Stone

price

یکی از مهم ترین عوامل برای معاملات سنگ صادراتی در سطح جهانی تعیین قیمت است. تعیین قیمت محصولات صادراتی  به ویژه سنگ صادراتی ایران چگونه صورت می گیرد؟ قیمت باید براساس تامین و قیمتی که می توان آن را در بازار هدف به فروش رساند تعیین گردد. نکته مهم در تعیین قیمت این است که نباید براساس قیمت هایی که در بازار های مطرح (آن ها که سنگ برند دارند) مشخص می شود، روی کالا گذاشته شود.

principles

منظور از اصول چیست؟ این جا مقصود از اصول در واقع اصول اخلاقی است. اصول اخلاقی شامل راستگویی و صداقت در کار می شود. از آن جا که فضای صادراتی مستلزم ارتباط با سایر کشورها است نباید حرفی زده شود که در بازارهای جهانی به بد نامی تجار ایرانی منجر شود.

promotion

از چه ابزار های ترویجی برای معرفی سنگ صادراتی ایران به بازار های جهانی بهره می گیرید؟ این که امروزه بخش اعظمی از تجارت جهانی در فضای مجازی صورت می گیرد اصلی غیر قابل انکار است اما نکته مهم آن جا است که هر کشوری از یک بستری برای فروش محصولات خود استفاده می کند بنابراین باید با یک تحقیق کامل و جامع، فضایی را انتخاب کنید که در کشور مقصد از آن استفاده می شود.

packing

بسته بندی کالا برای حمل را packing می گویند. شاید شما یک سنگ صادراتی معمولی داشته باشید اما با یک packing خوب می توانید آن را در بازار جهانی با سودی خوب به فروش برسانید. البته منظور ما در این بخش فریب دادن مشتری نیست بلکه اهمیت به کیفیت packing است.

Practice

یکی از راه های موفقیت برای فروش سنگ صادراتی ایران تمرین در بازار جهانی است. Practice به معنای حضور در نمایشگاه ها، بازدید از نمایشگاه های بین المللی و آشنایی با بازار بین المللی از نزدیک است.

حضور در بازار کشورهای همسایه آری یا خیر؟

سوال مهم در خصوص صادرات سنگ صادراتی این است که آیا در بازار بین المللی کشورهای همسایه نیز فعالیت داشته باشیم یا خیر؟ اگر از تازه واردان حوزه صادراتی هستید به شما حضور در بازار های همسایه را توصیه نمی کنیم.

صادرات سنگ های لوکس

برخی از سنگ ها حالت لوکس داشته و از آن جا که خاص هستند نمی توان آن را در هر بازاری به فروش رساند. اما مزیتی که صادرات سنگ ها دارد این است که شما به راحتی می توانید فرایند قیمت گذاری را بسته به هزینه هایی که برای شما داشته و سود مد نظرتان تعیین کنید اما این حالت قیمت گذاری برای سنگ هایی که دارای اندازه های استاندارد هستند صدق نمی کند. حداقل قیمت سنگ های صادراتی 20 دلار و حداکثر قیمت این سنگ ها 60 دلار در بازار قیمت گذاری می شود. در این میان انواع سنگ، سنگ صادراتی ناشناخته مزیت خوبی دارند که می تواند در بازار جهانی سود بسیاری به همراه داشته باشد.

Exotic Stone Slab Installations from Royal Stone & Tile - Contemporary - Bathroom - Los Angeles - by Royal Stone & Tile | Houzz

افزایش قیمت ناگهانی ممنوع

متاسفانه مشکلاتی در مورد نرخ ارز در کشور ما وجود دارد که باعث می شود نرخ های تعیین شده در یک بازه زمانی کوتاه عوض شود اما نکته مهم در مبادلات تجاری این است که نباید این تغییرات قیمتی به صورت ناگهانی اعمال شود.