صادرات محصولات کشاورزی

صادرات محصولات کشاورزی یکی از مهم ترین و سود آورترین صادرات در کشور ما است که سالانه ارز زیادی را وارد کشور می کند. پیش تر در خصوص اصول صادرات پایدار سخن گفتیم اما در این مقاله قصد داریم به صادرات محصولات کشاورزی و چند نکته طلایی بپردازیم.

چند نکته کلیدی در مورد صادرات محصولات کشاورزی

صادرات محصولات کشاورزی یکی از مهم ترین و سود آورترین صادرات در کشور ما است که سالانه ارز زیادی را وارد کشور می کند. پیش تر در خصوص اصول صادرات پایدار سخن گفتیم اما در این مقاله قصد داریم به صادرات محصولات کشاورزی و چند نکته طلایی بپردازیم. اگر قصد ورود به یک حوزه صادرات پر سود را دارید به شما توصیه می کنیم روی محصولات کشاورزی نیز فکر کنید. خوشبختانه یکی از محصولات سودده برای صادرات دسته محصولات کشاورزی است. اگر یکی از مشکلاتتان برای انتخاب محصولات کشاورزی عدم اطلاع از نکات مهم در صادرات محصولات کشاورزی است تا انتها این مقاله را دنبال کنید. در این مقاله به تجربیات منتورهایی پرداخته شده است که سالیان سال در این حوزه دستی داشته و موفق عمل کرده اند.

اعزام رایزنان بازرگانی به پنج کشور هدف صادراتی - ایمنا

مقدمه ای بر صادرات محصولات کشاورزی

اولین گام در صادرات هر محصول کشاورزی جمع آوری اطلاعات است زیرا همان گونه که می دانید ایران یکی از کشورهای مهم در زمینه کاشت و برداشت محصولات کشاورزی است. بنابراین باید ابعاد بازار خرید و فروش هر یک از محصولات کشاورزی مد نظر را به صورت مجزا مطالعه کنید. این مطالعات به شما کمک می کند یک محصول مناسب را برای یک بازار هدف مناسب انتخاب کنید. گرچه برخی از صادر کنندگان محصولات کشاورزی، چند محصولی بودن را انتخاب کرده اند اما برای شروع صادرات محصولات کشاورزی تک محصولی بودن ارجحیت دارد. تک محصولی بودن به شما اجازه تمرکز بر یک حوزه خاص و در نتیجه موفق شدن در همان حوزه را می دهد.

نکاتی در انتخاب محصول و کشور هدف

در انتخاب کشور هدف برای صادرات محصولات کشاورزی عواملی چون فرهنگ کشور، سلیقه مصرف کننده، هزینه صادرات، قوانین جدید برای واردات محصول، بسته بندی مناسب و … دخیل است. بنابر آن چه گفته شد برای انتخاب کشور هدف مطالعات لازم را انجام داده و پس از انتخاب کشور هدف نقاط قوت خود را روی همان بخش خاص ارتقا دهید. شما باید به عنوان یک صادر کننده بتوانید در گلدن تایم هدف گذاری، جامعه هدف خود را انتخاب کنید.

چه میوه ای را انتخاب کنیم؟

شما به احتمال زیاد در مطالعات صادراتی خود به محصولاتی بر خواهید خورد که به لحاظ سود آوری وسوسه انگیز به نظر می رسند اما در اصل نیاز به ایجاد مقدماتی برای صادرات آن ها وجود دارد. به عنوان مثال محصولاتی مانند گیلاس، زردآلو و سایر میوه هایی که دارای جسم سخت نیستند گرچه گزینه سودآوری برای صادرات محصولات کشاورزی به نظر می رسد اما در اصل به علت جسم آسیب پذیری که دارند باید با شرایط خاصی صادر شوند. اما میوه هایی مانند سیب، پرتقال، هندوانه و … نیاز به حمل هوایی و سریع ندارند در نتیجه صادرات آن ها ساده تر است. البته به یاد داشته باشید که کانتینرهای صادرات این محصولات باید شرایط ویژه ای داشته باشند و در طول حمل همواره یخچال آن روشن باشد در غیر این صورت در طول مدت زمان حمل ممکن است آسیب ببینند.

5 حلقه المپیک برای صادرات

برای تشریح بهتر روند صادرات محصولات کشاورزی حلقه المپیک نزدیک ترین تشبیه به این روند است. روند صادرات را به 5 حلقه المپیک تشبیه می کنیم زیرا مانند این حلقه ها، هر یکی از این روندها که ناقص باشد یا حذف شود، حلقه های دیگر نیز مفهومی نخواهند داشت. این 5 حلقه را در ادامه برای شما تشریح خواهیم کرد.

1. خرید خوب:

اولین حلقه المپیک صادرات محصولات کشاورزی خرید خوب نام دارد. اما خرید خوب به چه معنا است یا به عبارت بهتر، خرید خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در ادامه ما خرید خوب را به 3 بخش تقسیم بندی می کنیم تا صادر کنندگان محترم قادر به تفکیک آن ها برای یک صادرات با کیفیت باشند.

1.1 رقابت پذیری محصول:

خرید خوب باید رقابت پذیر باشد. معنای رقابت پذیری این است که محصولات باید به لحاظ قیمت در بازار هدف یک قیمت قابل رقابت در بازار هدف داشته باشد.  از آن جایی که به احتمال زیاد رقبای شما در بازار هدف شما حضور دارند باید پیش از صادرات محصولات کشاورزی قیمت آن ها را نیز در بازار هدف مورد بررسی و تحلیل قرار دهید و از تامین کننده ای محصول را تهیه کنید که به لحاظ قیمت برای بازار هدف مقرون به صرفه باشد.

1.2 با کیفیت بودن محصول:

کیفیت بحث دیگری است که در خرید خوب برای صادرات محصولات کشاورزی مطرح می شود. کیفیت در مباحث محصولات کشاورزی اهیمت ویژه ای پیدا می کند. چنان چه محصول تامین کننده شما به لحاظ کیفی با انتظارات بازار هدف تطابق نداشته باشد می تواند صادرات شما را با شکست مواجه کند.  به عنوان مثال برای میوه ای مانند “به” و صادرات آن به کشور روسیه نباید میوه کاملا رسیده باشد زیرا با یک تخمین زمانی، متوجه می شویم که محصول تا زمان رسیدن به بازار هدف اندکی رسیده تر می شود در نتیجه یک محصول کاملا رسیده در مقصد از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود (این مورد برای حمل و نقل های طولانی مدت صدق می کند).

1.3 با کمیت مناسب:

ویژگی دیگری که در خرید خوب باید به آن توجه کنید کمیت است. کمیت محصول شما باید پاسخگوی نیاز هدف باشد بنابراین محصول را از تامین کننده ای خریداری کنید که بتواند میزان مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهد.

2. بسته بندی:

دو بحث در بسته بندی برای صادرات محصولات کشاورزی مطرح می شود؛ کیفیت بسته بندی و جذابیت ظاهری! این دو عامل باید در بسته بندی ها وجود داشته باشد. جذابیت ظاهری بسته بندی باعث برقراری ارتباط با مصرف کننده و در نتیجه خرید محصول می شود. خوشبختانه در کشور ما در امر بسته بندی پیشرفت های قابل توجهی مشاهده می شود.

3. حمل و نقل:

مدت زمان حمل و نقل باید با توجه به شرایط نگهداری محصول انتخاب شود؛ به عنوان مثال صادرات میوه ای مانند گیلاس باید با حمل و نقل هوایی انجام پذیرد تا از کیفیت میوه کاسته نشود.

4. فروش حرفه ای:

آیا برای فروش محصول خود در کشور هدف فروشنده حرفه ای دارید؟ اگر تمام مراحل بالا با دقت و کیفیت قابل قبول صورت بگیرد اما شما یک فروشنده حرفه ای و با تجربه در کشور مقصد نداشته باشید، عملا تمام زحمات شما هدر خواهد رفت. منظور از فروشنده حرفه ای شخصی است که در مقصد به فروشندگی اشتغال دارد.

5. بازگشت ارز:

مسیر بازگشت ارز در کشور هدف را برای صادرات محصولات کشاورزی مشخص کنید. در هر کشوری مسیر بازگشت ارز متفاوت است.

منابع: 

تجربه نوردی شتابدهنده صادراتی