مقالات آموزشی بردار

صادرات

حمل و نقل کالای صادراتی

ارسال کالا و صادرات دنیای پیچیده‌ای است که چالش‌های زیادی برای صادرکنندگان به دنبال دارد؛ یکی از مسائلی که چالش‌های زیادی برای صادرکنندگان و واردکنندگان دارد، حمل و نقل کالای صادراتی است. دانستن نکات ارسال کالا برای یک صادر کننده جوان و تازه وارد از ملزومات موفقیت در این بازار محسوب می‌شود. در ادامه این موضوع را به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ادامه مطلب »
صادرات

اکسپو 2021 دبی

اکسپو یک رویداد جهانی است که از سراسر دنیا ملت‌های مختلف گردهم آمده و در دوره 6 ماهه‌ای که اکسپو برگزار می‌شود. نمایشگاه اکسپو به المپیک فرهنگ و ملل نیز شهرت دارد که محل خوبی برای برقراری ارتباطات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و جذب توریست است. این نمایشگاه امسال برای اولین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می‌شود که اهمیت ویژه‌ای برای کشورهای این منطقه پیدا کرده است.

ادامه مطلب »
صادرات

فرصت های صادرات به بلاروس

کشور بلاروس با نام رسمی جمهوری بلاروس یکی از کشورهای مهم در تجارت جهانی محسوب می‌شود که پایتخت آن مینسک بوده و فرصت‌های زیادی برای صادرات دارد. اما پیش از آن که به مباحث اقتصادی صادرات به بلاروس، و فرصت های تجاری نهفته در این کشور بپردازیم لازم است یک دید کلی نسبت به این کشور داشته باشیم.

ادامه مطلب »
برآیند بردار

ارائه آسانسوری در معرفی كسب و كار چه تاثيری دارد ؟

در زندگی همه ما فرصت‌هایی پیش می‌آید که اگر برایشان برنامه از پیش تعیین شده‌ای نداشته باشیم برای همیشه آن‌ها را از دست خواهیم داد. فرض کنید با فرد مهمی همچون بیل گیتس در یک آسانسور قرار می‌گیرید مقصد شما با هم یکی است؛ قطعاً اگر شما صاحب کسب و کاری باشید این فرصت ناب برای معرفی محصول یا خدمت را به راحتی از دست نخواهید داد

ادامه مطلب »
سنگ

سنگ صادراتی ایران

سنگ صادراتی ایران از محبوب ترین سنگ ها در تجارت جهانی است. در حوزه سنگ ایران دارای یک مزیت نسبی است اما متاسفانه با آن که ایران دارای 6000 واحد فراوری سنگ و حدود  600 تا 800 معدن فعال دارد صادرات سنگ ایران جز اولین ها در جهان نیست.

ادامه مطلب »
سنگ

جایگاه ایران در صادرات سنگ و آشنایی با انواع آن

کشور ایران در سال های اخیر یکی از اصلی ترین تامین کنندگان سنگ محسوب می شود اما متاسفانه به علت نبود ثبات در سیاست صادرات سنگ ایران جایگاه پنجمی خود را در جمع صادر کنندگان سنگ در چهار سال اخیر از دست داده و به جایگاه 17 بسنده کرده است. بنابراین مشخص است که تامین نقدینگی کشور از راه معادن چندان میسر نیست.

ادامه مطلب »
کشاورزی

صادرات محصولات کشاورزی

صادرات محصولات کشاورزی یکی از مهم ترین و سود آورترین صادرات در کشور ما است که سالانه ارز زیادی را وارد کشور می کند. پیش تر در خصوص اصول صادرات پایدار سخن گفتیم اما در این مقاله قصد داریم به صادرات محصولات کشاورزی و چند نکته طلایی بپردازیم.

ادامه مطلب »
سنگ

صادرات سنگ و نکات کاربردی آن

دارت اصول کلی دارد اما صادرات هر کالای خاص دارای نکات ویژه ای است که تمرکز بر آن ها می تواند شما را به یک صادر کننده موفق تبدیل کند. پیش از آن که به نکات مهم در صادرات سنگ بپردازیم باید مزیت این کالا را نسبت به سایر کالاها مشخص کنیم.

ادامه مطلب »
صادرات

صادرات و واردات؛ اصول صادرات پایدار

صادرات و واردات نکات بسیاری دارد که توجه به آن ها می تواند از شما یک صادر کننده موفق بسازد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید در نظر گرفت این است که شرایط صادراتی بسیار متغیر است و محیط باید دائما رصد شود.

ادامه مطلب »